Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> Kuzey Kore:ABD Düşmanca Tavır Sergiliyor!
k.kore,-ABD-Düşmanca-tavır-sergiliyor

Kuzey Kore:ABD Düşmanca Tavır Sergiliyor!

Kuzey Kore, ABD’nin kendisine yönelik yaptırımları genişletmesini “düşmanca bir tavır” olarak tanımladı ve yaptırımların askeri duruşunu güçlendireceğini savundu

Kuzey Kore, Amerikan yönetiminin, Sony firmasına yapılan siber saldırı nedeniyle kendisine ek yaptırımlar getirmesi üzerine, “Songun” denilen askeri üstünlüğü önceleme politikalarını daha sıkı takip edeceğini açıkladı.

Kore resmi haber ajansı, Dışişleri Bakanlığından bir sözcünün “Beyaz Saray’ın Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne karşı ısrarcı ve tek taraflı bir şekilde yaptırım uygulama eylemi, Amerikan yönetiminin açıkça Kore Cumhuriyeti’ne düşmanlık etmekten vazgeçmediğini göstermektedir” dediğini bildirdi.

Pyongyang yönetimi ayrıca bağımsızlığını kararlılıkla korumaya devam edeceğini belirtti.

Kuzey Kore’de ordunun her şeyin üzerinde görülerek devlet politikalarında ve kaynak aktarımında birincil önemde olmasını sağlayan Songun ideolojisi, Batı ülkelerinin Kuzey Kore’yi nükleer silahtan vazgeçirme çabalarında zorlanmalarına yol açıyor.

ABD Hazine Bakanlığı, cuma günü Pyongyang yönetiminin üç kurumu ile hükümetin 10 yetkilisine yaptırım getirmişti.

ABD’nin, Kuzey Kore’nin Sony’ye yaptığı iddia edilen siber saldırıya cevabının ilk safhası olarak nitelediği, Kuzey Kore’nin istihbarat kurumu Genel Keşif Bürosu, ülkenin ağır silah ticaretini yürüten Kore Madencilik Geliştirme ve Ticaret Kurumu ve Kuzey’in savunma araştırmalarından sorumlu Kore Tangun Ticaret Kurumuna getirdiği yaptırımlarla ülkenin savunma sanayisini tecrit etmeyi amaçladığı düşünülüyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir