Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> Laricani: Amerika’nın İran’a yönelik siyasetinde değişiklik yok
Amerika’nın-İran’a-yönelik-siyasetinde-değişiklik-yok

Laricani: Amerika’nın İran’a yönelik siyasetinde değişiklik yok

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Amerika’nın İran karşıtı siyasetinde hiçbir değişiklik olmadığını belirtti.

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, bugün Azadeler’in (İran-Irak savaşında esir düşenler) İran’a dönmeleri yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmada direniş simgesi olarak bilinen Azadeler’in zor günlerde ülkeye yardımcı olduklarını belirterek, “Azadeler’in direnişi sayesinde uyanan İslam ülkeleri, İran halkının mücadelesini kendilerine örnek aldılar” dedi.

İran’ın Amerika karşısında direnişine devam edeceğini söyleyen Laricani, Batı ve Amerika’nın İran İslam İnkılabı’ndan sonra İran’a karşı mücadelede Saddam Rejimi’ni desteklediğini ve hala da onların İran aleyhtarı siyasetinde hiçbir değişiklik kaydedilmediği vurgulayarak, Amerika’nın Irak ve Afganistan’daki terör örgütlerini desteklediğini ve bazı bölge ülkelerinin de bu hususta Amerika’ya yardımcı olduğunu belirtti.

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani, şu an İran’ın kritik bir durumda olduğuna değinerek, müslümanlar arasında ihtilaflar çıkarmak amacıyla bölge ülkelerinde komplolar kurulduğunu ve İran halkının da bu komplolar karşısında dikkatlı olması gerektiğini vurguladı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir