Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Laricani Kuzey Irak’ta!
laricani-kuzey-ırakta

Laricani Kuzey Irak’ta!

Irak’ta temaslarda bulunan İran İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, Erbil’de ikili ilişkiler ve bölgesel gelişmeleri görüşmek üzere Kürt Yerel Yönetim başkanı Mesut Barzani ile görüştü.

Barzani görüşmede, Irak halkının son zamanlarda teröristlere karşı mücadelesinde İran İslam Cumhuriyetinin yardımlarına teşekkür ederken İran’ın her zaman Irak halkının zor günlerinde yardım ettiğini ve Irak halkını yalnız bırakmadığını söyledi.

Barzani, İran ve Irak Kürdistan Yerel bölgesinin ortaklıklarına değinerek; Kürtlerin İran’dan yardımlarını her zaman sürdürmesini istediklerini ve Kürt bölgesinin de İran’la ilişkilerin ve dostluğun gelişmesi konusunda hiçbir girişimden kaçınmayacağını söyledi.

Laricani de, terörizmi bölgenin en önemli meselesi olarak nitelerken, terörist grupların yaptıklarına dikkat çekerek, bu terörist grupların yalnızca Irak ve Suriye’de kalmayacaklarını, bundan dolayı bütün ülkelerin IŞİD gibi terör örgütleriyle mücadelede etkin rol oynamaları ve işbirliği yapmaları gerektiğini söyledi.

Laricani, Irak Kürt yerel yönetiminin terörizmle mücadelesinde İran’ın her zaman Kürt bölgesi halkının yanında olduğunu söyledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir