Son Haberler
Anasayfa >> ARABİSTAN >> Muallim: Suudiler tabutlarda ülkelerine geri dönecekler!
Suudiler-tabutlarda-ülkelerine-geri-dönecekler

Muallim: Suudiler tabutlarda ülkelerine geri dönecekler!

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, bugün yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın Suriye’ye kara kuvvetleri gönderme kararına tepki gösterdi.

Şam Hükümeti’nin izni olmadan Suriye’ye yönelik herhangi bir askeri müdahalenin yasadışı olduğunu belirten Muallim, “Suudiler tabutlarda ülkelerine geri dönecekler” dedi.

Velid Muallim, Arabistan tarafından alınan kararın amaçlarını izah ederek, “Suudi komplocular, yandaşları Suriye’de hayal kırıklığına uğradığı için kendileri devreye girmek istiyorlar” ifadesini kullandı.

Suudi Arabistan’ın Suriye’ye saldırmasını “delilik” olarak niteleyen Muallim, “Bu olayın meydana geleceğini düşünmüyorum, lakin bu olay umulmadık bir konu da değil” diye ekledi.

Şam Hükümeti’nin Barış görüşmeleri’nde hiçbir ön koşul kabul etmeyeceğini ifade eden Velid Muallim, “Muhalifler görüşmeleri yenilgiye uğratmak istiyorlar” dedi.

Rusya’nın Suriye’deki operasyonlara ne zaman son vereceği sorusu üzerine Suriye Dışişleri Bakanı, “Rusya’nın operasyonları teröristleri yokedene kadar devam edecektir” şeklinde konuştu.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...