Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Mukteda Sadr, Kendisine Bağlı Birliklere İmam Hadi’nin Oğlunun Türbesini Derhal Savunma Emri Verdi!
mukteda-sadrdan-askerlerine--hedefiniz-kutsalları-ve-masum-ırak-halkının-canını-savunmaktır

Mukteda Sadr, Kendisine Bağlı Birliklere İmam Hadi’nin Oğlunun Türbesini Derhal Savunma Emri Verdi!

Irak Sadr Hareketi Lideri, askerlerine İmam Hadi’nin oğlu Seyyit Muhammed’in türbesini korumak için derhal Selahattin şehrine gitmeleri emrini verdi.

Irak Sadr Hareketi Lideri Mukteda El-Sadr, Süreyya el-Selam’a, Sadr Hareketi kontrolü altındaki güçler, İmam Hadi’nin oğlu Seyyit Muhammed’in türbesini korumak için derhal Selahattin şehrindeki Beled ilçesine gitmeleri emrini verdi.

Mukteda El-Sadr’ın yayınladığı bildiride şu ifadeler yer aldı: “Bazı yabancılar bizim kutsallarımıza karşı Beled şehrinde bir terör eyleminde bulundular ve Seyyit Muhammed (as)’in türbesini hedef aldılar. Güvenliğin eskisinden daha kötü olduğu dikkate alınarak, Süreyya el-Selam’ın bu kutsal mekâna gitmesi ve güvenlik güçleriyle işbirliği içerisinde bu türbeyi koruması gerekmektedir.”

Sadr bildirinin devamında; kontrolü altındaki kuvvetlere hiç kimseyle çatışmaya girmemelerini söyleyerek, “Süreyya el-Selam’ın ilk hedefi kutsalları ve masum Irak halkının canını savunmaktır.” dedi.

Selahattin şehrindeki Beled ilçesinde İmam Hadi’nin oğlu Seyyit Muhammed’in türbesinde teröristler tarafından gerçekleştirilen füze ve üç intihar saldırısı sonucu 35 kişi hayatını kaybetti ve 45 kişi de yaralandı.

Bu haberi okudunuz mu?

Filistin-İslami-Cihat-Liderlerinden-Halit-el-Bataş-,İmam-Humeyni-(ra)-tarafından-Kudüs-Gününün-ilan-edilmesi,

İslami Cihad Liderinden Kudüs Günü İle İlgili Önemli Açıklamalar!

Filistin İslami Cihat Liderlerinden Halit el-Bataş Tesnim Haberle yaptığı röportajda, Kudüs Gününde Arap ve İslam ...