Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> Mursi’nin eşi: Hillary Clinton uzun zamandır arkadaşım!
mursi-gerçeği

Mursi’nin eşi: Hillary Clinton uzun zamandır arkadaşım!

Mursi’nin eşi Necla Mahmud, 80’lerden bu yana Hilary Clinton ile arkadaş olduklarını, hala görüştüklerini söyledi.

Arapça gazeteler El Vefd ve Vetogate, Anadolu Ajansı’nın  Mısır’ın devrik lideri Muhammed Mursi’nin eşi ile yapılan bir röportaja dayandırdıkları  haber de  Mursi’nin eşi 1980 yılından bu yana Hillary Clinton’ın yakın bir arkadaşı olduğunu, “Beyaz Saray sırlarını bir hazine gibi saklıyorum, ve Clinton benim gazabımdan korkuyor” dedi.

Haberlere göre, Hillary Clinton ile ilişkisi sorulan  Necla Mahmud, “kocam kaçırıldığı yerden döndüğünde, darbe liderleri ağır bir bedel ödeyecek” dedi, Hilary Clinton ile ilişkilerinin ABD’de yaşadıkları yıllara dayandığını belirtti.

Hala birbirleri ile dostluklarının sürüp sürmediği sorulan Mahmud, “iletişimin asla kesilmediği ve konuşmaların tümünün kaydedildiği” cevabını verdi. Necla Mahmud, Clinton’un Orta Doğu’daki sorunların çözümü için -resmi ve gayri resmi- yollardan İhvan mensuplarının yardımını talep ettiğini belirtti. “Bizim Clintonlar ile rutin iş ilişkilerimiz de var” dedi.

Haberlerde Mursi’nin eşinin “Mısır’ı istikrarsızlaştırmak ve kocasının iktidara dönmesi için Clinton’un çabaları olduğunu” iddia ettiği de öne sürüldü. Gazetelerde, bu açıklamaların, Müslüman Kardeşler’in CIA ile işbirliği yaptığının itirafı olduğu, Clinton’un danışmanlarından Huma Abedin’in eski İhvan üyesi olması hatırlatılarak ileri sürülüyor. Hapiste olan Muhammed Mursi ve eski başbakan Haşim Kandil’in eşlerinin “siyasi ve terörist eylemlerin talimatlarını verenler” olduğu suçlaması getiriliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir