Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Netanyahu Korkusunu İtiraf Etti!
Netanyahu-korkusunu-itiraf-etti

Netanyahu Korkusunu İtiraf Etti!

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, askerilerin ölmesinden, yaralanmasından ve esir düşmesinden endişe ettiği için son savaş sırasında işgal ordusunu Gazze Şeridi’nden çektiğini söyledi.

Netanyahu, işgal televizyonu ikinci kanalına verdiği ve dün gece yayınlanan röportajda, Lübnan ve Suriye cepheleri de ısınırken tüm askerleri Gazze cephesine göndererek İsrail’in askeri gücünün tek bir cephede sürekli kan kaybetmesini istemediğini iddia etti.

Ateşkes anlaşmasını kabul etme ve Mısır’ın önerisini onaylama kararına da değinen Netanyahu, bu konuda kabineden yetki aldığını bildirdi.

Netanyahu, Gazze Şeridi’ni yeniden işgal ederek Hamas yönetimini yok etmekten kaçınması konusundaki soruya verdiği cevapta, bu aşamada doğru olanın Hamas’ın askeri gücünün büyük çoğunluğunu tahrip etmek olduğunu ve gerekirse gelecekte Gazze Şeridi’ni yeniden işgal edebileceklerini öne sürdü.

İsrail’in Gazze’yi yeniden işgal etmesinin bedelinin ağır olacağını ifade eden Netanyahu, böyle bir adımın ayrıca Gazze Şeridİ’nde uzun süre kalmayı gerektireceğini ve şu anda bunu istemediklerini söyledi.

Netanyahu, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın da İsrail ile barış veya Hamas ile uzlaşıdan birini seçmesi gerektiğini belirtti.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir