Son Haberler
Anasayfa >> FOTO >> Rafsancani: Terörizmin Türkiye çevresine yayılması tehlikeli
Terörizmin-Türkiye-çevresine-yayılması-tehlikeli

Rafsancani: Terörizmin Türkiye çevresine yayılması tehlikeli

İslami Düzenin Çıkarlarını Belirleme Konseyi Başkanı Ayetullah Rafsancani, Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi ile görüşmesinde terörizmin Türkiye çevresine yayılamsının tehlikeli olduğunu belirtti.

İran İslami Düzenin Çıkarlarını Belirleme Konseyi Başkanı Ayetullah Ekber Haşimi Rafsancani, bugün Türkiye’nin İran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin’i kabul ettiği görüşmede İran ve Türkiye ilişkilerini zedelemek için kimi grupların çaba sarfettiğine değinerek, “İran tırları ve doğalgaz borularına düzenlenen saldırıların uyarıcı nitelikte olduğunu söyledi.

İran ve Türkiye’nin bölgede istikrarın sağlanmsı için önemli role sahip olduğunu kaydeden Ayetullah Rafsancani, terörizmin Türkiye çevresine yayılmasının tehlikeli olduğunu belirterek, “Türkiye, genel seçimlerle meşgulken IŞİD’in Türkiye’de barınaklar oluşturmuş olması da olağanüstü bir durum değil” diye ekledi.

Filistin, Irak ve Suriye durumunun şu anda esef verici olduğunu söyleyen Ayetullah Rafsancani, bu görüşmede “Eğer İran ve Türkiye birbiriyle beraber hareket ederse adı geçen ülkelerin durumunda olumlu etkiler kaydedilir” diyerek, İran ve Türkiye arasındaki görüş ayrılıklarının doğal olduğunu ve iki ülke ilişkilerinin daha da geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye’nin İran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin de bu görüşmede, bölgede güvensizliğin yayılmasını önlemek için İran ve Türkiye’nin işbirliği içinde olması gerektiğini vurgulayarak, iki ülke arasındaki görüş ayrılıklarının doğal olduğunu ve bölgedeki sorunları çözmekte bölge ülkeleri arasında görüşmeler gerçekleştirmenin de büyük önem arzettiğini belirtti.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir