Son Haberler
Anasayfa >> FOTO >> Şeyhulislam: İran PKK’ya İzin Vermez
iran-PKK'ya-izin-vermez

Şeyhulislam: İran PKK’ya İzin Vermez

İran PKK’ya İzin Vermez

Türkiye ve bölgede yaşanan terör olaylarını değerlendiren eski diplomat, PKK’nın ele geçirme planı yaptığı Gürpınar sınır kapısını ile ilgili “İran buna müsaade etmeyecek” dedi.

İran Meclis Başkanı Ali Laricani’nin Uluslararası İlişkiler Danışmanı özel açıklamalar yaptı. Türkiye ve bölgede yaşanan terör olaylarını değerlendiren eski diplomat, PKK’nın ele geçirme planı yaptığı Gürpınar sınır kapısını ile ilgili “İran buna müsaade etmeyecek” dedi.

İran Meclis Başkanı Ali Laricani’nin Uluslararası İlişkiler Danışmanı ve İran’ın Eski Şam Büyükelçisi Hüseyin Şeyhülislam bölgede yaşanan gelişmelere ilişkin  önemli açıklamalar yaptı.

Şeyhülislam, İran’ı Batıya bağlayan en önemli kapısı olan Gürbulak Sınır Kapısı’nı PKK’nın ele geçirme planına, “İran müsade etmez” dedi.

Emekli Büyükelçi, bölgede küçük devletler kurdurulmak istendiğine vurgu yaptı ve terörün bölgesel işbirliği ile çözülmesinin gerektiğinin altını çizdi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir