Son Haberler
Anasayfa >> ARABİSTAN >> Şeyhulislam: Şeyh Nemr’in idamı, Şii-Sünni savaşı çıkarmak içindi!
Şeyh-Nemr’in-idamı,-Şii-Sünni-savaşı-çıkarmak-içindi

Şeyhulislam: Şeyh Nemr’in idamı, Şii-Sünni savaşı çıkarmak içindi!

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Uluslararası İşler Danışmanı, Arabistanlı din alimi Şeyh Nemr’in Suudi rejimi tarafından idam edilmesinin, Şii-Sünni savaşı çıkarılması ve onun İslam aleminin asıl meselesi konumuna gelmesini sağlamak yönünde olduğunu bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre İran İslami Şura Meclisi Başkanı Uluslararası İşler Danışmanı Hüseyin Şeyh’ul İslam, Şeyh Nemr’in, sadece adalet istediği ve itirazda bulunduğu için idam edildiğini, kesinlikle elini silaha sürmediğini ve Suudilerin mezhep fitneciliği çıkardıkları için böyle bir girişimde bulunduklarını söyledi.

Arabistan’ın 5 yıl önceden beri Amerika’yla birlikte kör bir terörizmi İslam dünyasına yaymaya çalıştığını ve binlerce cinayeti cinayete teşebbüs ettiğini belirten İran İslami Şura Meclisi Başkanı Uluslararası İşler Danışmanı, Arabistan’ın, İslam inkılabının zaferinden beri İran’a karşı kin beslediğini ve son 30 yıl içinde İran halkına karşı bir çok cinayetler işlediğini söyledi.

Şeyh’ul İslam İslami uyanışın yayılması ardından Suudilerin bundan kendi menfaatlerine yararlanmak istediklerini ancak istedikleri hedefe ulaşamadıklarını ve bunun açık bir örneğinin ise Suriye üzerindeki komplolarının akamete uğraması olduğunu belirterek, Filistin ve Kudüs meselesinin her zaman İslam alemi ve müslümanların en öncelikli meselesi olması gerektiğini ama müstekbirlik tarafından İslam dünyasında oluşturulmak istenin terörizm olayları sonucu Filistin meselesinin ikinci plana itildiğini bildirdi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...