Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> Siyonist Bakan: Hamas’ı Boğmak İçin Mısırla İttifak Halindeyiz!
Tzipi_Livni_-_WEF_Annual_Meeting_Davos_2008

Siyonist Bakan: Hamas’ı Boğmak İçin Mısırla İttifak Halindeyiz!

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, İsrail Adalet bakanı Tzipi Livni’nin ‘Hamas’ın boğulması konusunda Mısır ile aralarında uzlaşı olduğu’ açıklamalarını ‘kirli’ olarak niteledi ve Kahire’den açıklama beklediklerini söyledi.

 
 Sami Ebu Zuhri Al Jazeera’ye yaptığı açıklamada “Livni’nin Hamas’a yönelik açıklamaları provakatiftir. Hamas’ı boğmak için Mısır ile aralarında koordinasyon olduğunu iddia ediyor. Bunlar çok kirli açıklamalar. Bu sözler karşısında Mısır’ın sessizliği devam etmemeli. Mısır Dışişleri Bakanlığı’nın bu açıklamalara cevap vermesi gerekir” dedi.

İsrail basını Livni’nin, “İsrail hükümeti Mısırlıları ve Hamas’a hiçbir yardımda bulunmayan ve üzerinde baskı kuran her tarafı destekliyo” ifadelerini aktarmıştı.

Livni açıklamalarında Hamas’a karşı güç kullanımının devam etmesi gerektiğini de vurgulamıştı.

Mısır, Filistinliler ile İsrail arasındaki dolaysız ateşkes görüşmelerine ev sahipliği yapıyor. İsrail’in Gazze ye yönelik saldırılarının  başlamasının ardından Mısır’ın ortaya koyduğu ateşkes planı İsrail tarafından kabul edilmiş, Hamas tarafından ise reddedilmişti.

3 Temmuz 2013’de Abdulfettah Sisi liderliğindeki darbenin ardından, Mısır mahkemesi, Hamas’ın Mısır’daki tüm faaliyetlerini yasaklamıştı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir