Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Siyonist İsrail: Abbas Bizimle İşbirliği İçinde!
İsrail,-abbas-bizimle-işbirliği-içinde

Siyonist İsrail: Abbas Bizimle İşbirliği İçinde!

Siyonist subay, İsrail’de açıktan yapılan eleştirilerin aksine, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın asla değişmediğini, terör eylemlerine karşı olduğunu, kendisine bağlı birimlerden Hamas’a karşı savaşmalarını talep ettiğini söyledi.

Siyonist Kanal-10 televizyonuna konuşan Siyonist subay yaptığı değerlendirmenin devamında, Abbas’ın medyaya yansıyan açıklamalarının aksine, kendisine bağlı güçlerden Hamas hareketini vurmalarını, onun yapacağı eylemleri engellemelerini ve İsrail ordusuyla birlikte çalışmalarını talep ettiğini ve bu konuda talimat verdiğini ifade etti.

Subay sözlerini şöyle sürdürdü: “Ebu Mazin hakkında acele karar vermeyin. Onun kameraların karşısında söylediklerine bakmayın. Kameralar olmayınca, intifadaya karşı olduğunu söylüyor ve kendisine bağlı güçlerden Hamas’ı tasfiye etmelerini, teröre engel olmalarını ve eylemlerini başarısız kılmalarını istiyor.”

Üçüncü intifadanın çıkacağına ihtimal vermediğini belirten Siyonist subay, “İntifadanın ölçütleri var. Bunu ordu da Şabak da biliyor. Burada ölçüt, katılımcıların sayısı, gösteri ve yürüyüşlerin bütün bölgeyi kapsaması, Siyonistlerde can kaybının artması, eylemlerin artmasıdır” ifadesini kullandı.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir