Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Siyonist İsrailliler Avrupaya Kaçıyor!
Siyonist-israilliler-kaçıyor

Siyonist İsrailliler Avrupaya Kaçıyor!

İşgal altındaki Filistin topraklarına yerleştirilen Siyonistlerin Avrupa ülkelerine göçünün son aylarda artış göstermesi kimi uzmana göre Filistin’deki demografik yapıyı değiştireceğe benziyor.

Avrupa konusunda uzman araştırmacı yazar Hussam Şakir, Brüksel’de konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, göstergelerin işgal altındaki Filistin topraklarında tersine göçün yaşandığına işaret ettiğini söyledi.

Şakir, değerlendirmesini şöyle sürdürdü: “Siyonistlerin tersine göçü şu anda toplumsal bir hal almış durumda ve her düzeyde insan göç için başvuruyor. Bu da tabi işgal rejimindeki resmi kurumların ve yönetimin uykusunu kaçırıyor. Buna göre hiçbir zaman Siyonistlerin üç biri işgal altındaki Filistin’de olmayacak. Gençler göç için bastırırken ve bunun için propaganda yaparken, hükümet bunu Yahudi düşmanlığı olarak algılıyor ve kampanyalara sert tepki gösteriyor. Bu olgu, Avrupa’da yaşayan Yahudilerle Siyonist rejimin söylem farkını ve siyasi bakış açısını da ortaya koyuyor.”

Başka bir gerçeğe de dikkat çeken Şakir, son savaşta işgal rejimine destek veren Avrupa’daki lobilerin işgal rejimi lehinde ve Filistinliler aleyhinde kamuoyu oluşturmakta aciz kaldığını, bazı Yahudilerin de işgal rejimini eleştirdiğini ve Filistin halkının hukukunu savunduğunu ifade etti.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir