Son Haberler
Anasayfa >> ORTADOĞU >> Filistin >> Siyonist Uşağı Abbas’tan İtiraf: İsrail askerlerini filistinli gençlerden korumaya çalışıyoruz
abbas,-israil-askerlerini-filistinli-gençlerden-korumaya-çalışıyoruz

Siyonist Uşağı Abbas’tan İtiraf: İsrail askerlerini filistinli gençlerden korumaya çalışıyoruz

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin Filistinli gençlerin işgalci askerleri bıçaklamalarını engellemeye çalıştıklarını itiraf ederek bu tür eylemlerin makul olmadığını söyledi.

İşgal rejimi televizyonu 2. kanalına demeç veren Mahmud Abbas “Barış elini uzatmak benim görevimdir. Her fırsatta şiddetin reddedilmesi ve bırakılması gerektiğini ifade ediyorum. Her iki tarafın da kışkırtıcılığını kınıyorum” dedi.

Kendisine bağlı güçlerin, işgalci askerlere yönelik bıçaklama eylemlerini engellemek için okullara baskınlar yaptıklarını ve öğrencileri aradıklarını söyleyen Abbas, sadece bir okulda 70 bıçak bulduklarını iddia etti.

Filistin Yönetimi’nin yıkılmayla karşı karşıya olduğunu belirten Abbas, iki taraf arasında güvenlik işbirliğinin son bulmasının bölgede kanlı anarşinin doğmasına neden olacağını savundu.

Kudüs İntifadası sürecinde işgal askerlerine yönelik birçok eylemin Abbas güçleri tarafından engellendiği hem Abbas güçleri hem de işgal rejimi tarafından itiraf edildi. Direniş gruplarıyla halkın tepkisine rağmen düşmanla işbirliğini sürdüren Abbas yönetimi kendi halkından çok işgalciyi korumaya gayret ediyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...