Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Suriye Yönetimi : Suriye’de Rusya Askeri YOK!
Suriye-Yönetimi-,Suriye’de-Rusya-Askeri-YOK

Suriye Yönetimi : Suriye’de Rusya Askeri YOK!

Suriye enformasyon bakanı Rusya askerlerinin Suriye ordusunun yanında teröristlere karşı savaştığı yolunda çıkan iddiaların asılsız olduğunu bildirerek yalanladı.

Lübnan el-Minar televizyonuna açıklamada bulunan Suriye enformasyon bakanı Omran ez-Zoubi, Suriye’de Rusya güçlerinin bulunmadığını ve Suriye toprakları üzerinde Rusya güçlerinin hiçbir operasyona katılmadıklarını belirtti.

Bu iddiaların batının bir uydurması ve gerçeklerin saptırılması olduğunu belirten Suriye enformasyon bakanı, bu gibi iddialarla Suriye ordusunun zayıf olduğu görünümünün verilmeye çalışıldığını belirtti.

Suriye enformasyon bakanı ayrıca batının bu gibi asılsız şayialarla Beşşar Esad’ın devrilmesi yönünde bir bahane oluşturmak istediklerini de belirtti.

New York Times gazetesi Amerikalı istihbarat yorumcularından naklen verdiği bir haberinde Rusya’nın Suriye’nin beş ayrı noktasına asker konuşlandırdığını iddia etmişti.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir