Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> Suriye’den ABD’ye Sert Çıkış!
SURİYE-abd'ye-Sert-çıktı!

Suriye’den ABD’ye Sert Çıkış!

Suriye dışişleri bakanı Velid el’Muallim, Amerika’nın terörizmle mücadele bahanesiyle Suriye’ye yönelik başına buyruk yapacağı her türlü girişim konusunda uyarıda bulundu.

Lübnan el’Meyadin kanalının haberine göre, Muallim, Amerika ve diğer ülkelerin terörizmle mücadele bahanesiyle kendi başlarına buyruk Suriye aleyhinde yapacakları her türlü müdahaleye karşı olduklarını belirterek, Suriye’nin ancak BM ile işbirliği çerçevesinde terörizmle mücadeleye izin vereceğini zira Suriye yönetiminin terörizmle mücadelede kararlı olduğunu söyledi.

 Bu arada Suriye meclisi milletvekili Halid el’Ubud, el’Meyadin kanalına verdiği demeçte, Suriye’nin terörizmle mücadele konusunda 4 yıldır sürdürdüğü siyasetlerine ve tecrübelerine işaretle, Amerika’nın liderliğinde batılı ülkelerden oluşacak terörizmle mücadele işbirliği grubunun Suriye’nin katılımı olmaksızın başarılı olamayacağını söyledi.

 Bilindiği gibi Amerikan yönetimi son zamanlarda, terörizmle mücadele konusunda Suriye’de bazı operasyonları yapabileceğini ima etmiş ve bu konuda Suriye yönetimi ise sert tepki göstermişti.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir