Son Haberler
Anasayfa >> ARABİSTAN >> Suudi Müftü:IŞİD Putperestlerden Daha Kafir!
IŞİD-putperestlerden-daha-kafir

Suudi Müftü:IŞİD Putperestlerden Daha Kafir!

Irak’tan yayın yapan Şafaknews’in haberine göre Suudi Arabistan Daru’l- Fetva kurumunun eski üyelerinden Şeyh Nasır el-Şesri, çocukları IŞİD’e katılan anne ve babaların onları ilgili mercilere bildirmekle yükümlü olduğunu söyledi.

Şeyh nasır Şesri, “IŞİD, Yahudi ve Hıristiyanlardan daha kafirdir. Onlar Allah’a ve resulüne karşı savaş açtılar. Hangi İslam ülkesi olursa olsun, çocukları IŞİD’e katılan anne ve babalar, bu durumu ilgili mercilere bildirmekle yükümlüdür” dedi.

Birkaç yıl önce eğitim kurumlarında kız ve erkek öğrencilerin karma eğitim görmesi hakkındaki sert görüşlerinden dolayı kralın emriyle Fetva Kurulu’ndaki (Daru’l- Fetva) görevine son verilen Şeyh Nasır Şesri, IŞİD’le ilgili sözlerini şöyle sürdürdü:

“IŞİD, Allah ve resulüyle savaşıyor. Allah’ın evlerini kapatıyor. Din alimlerini öldürüyor, Allah’ın kullarına azap ediyor. Bu grupla ilişki kurmak büyük günah işlemek hatta İslam dininden çıkmak demektir. Bu grup, kendisinden ayrılmak isteyenleri öldürdüğü için ben bu kişilerden onların liderlerini ve komutanlarını hedef almalarını istiyorum.

Öldürülen IŞİD militanları cennette değil cehennemdedir, onlara biat değersizdir. Onlarla yapılan her türlü işbirliği haram ve Allah’a hıyanettir. Onlara karşı savaşmak ise en önemli vaciptir. Onlarla savaşırken ölen Allah yolunda şehittir.”

Suriye ve Irak halklarından IŞİD’e karşı birleşmelerini isteyen Şeyh Nasır Şesri, din alimlerinin de bu grubun tehlikesini anlatması gerektiğini ifade etti.

IŞİD putperestlerden daha kafir

Şeyh Nasır Şesri, sözlerini şöyle sürdürdü: “IŞİD’i haricilere benzetmemiz yanlış olur; çünkü onlar zındık ve mülhittir. Allah’a ve resulüne karşı savaşmaktadır. Onlar Allah’ı rab, İslam’ı din ve Hz. Muhammed’i peygamber olarak kabul etmiyor, onlar putperestlerden daha kafirdir. Bu grubun, hiçbir açıdan Muhammed bin Abdulvehhab’ın İslami görüşleriyle de ilgisi bulunmamaktadır.”

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir