Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> Suudiler, Yemen’de büyük hata yaptılar!
“Suudiler,-Yemen’de-büyük-hata-yaptılar-ve-işledikleri-cinayetler-kesinlikle-kendilerini-de--etkileyecektir”

Suudiler, Yemen’de büyük hata yaptılar!

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum ve yanındaki heyeti kabul ettikleri görüşmede, Irak’ın çok önemli, Arap ve İslam dünyasında ise etkili bir ülke olduğunu belirterek, “Irak’ın konumuna bakılırsa, bölge gelişmelerinde büyük etkisi olabilir ve bu potansiyelden yeteri katar faydalanmak lazım” dediler.

Ayetullah Hamanei sözlerinin devamında ise İslam düşmanlarının Suriye için kurguladığı planın çok tehlikeli olduğunu belirterek, “Onlar Suriye’de istikrarsızlık ve güvenliksizlik yaratma peşindeler ve böylece tüm bölgeyi istikrarsızlaştırmak istiyorlar” diye hitap ettiler.

İslam İnkılabı Rehberi, Irak Cumhurbaşkanı’nı kabul ettikleri görüşmenin bir diğer kısmında ise Yemen’de vuku bulan üzücü gelişmeleri hatırlatarak, “Suudiler, Yemen’de büyük hata yaptılar ve işledikleri cinayetler kesinlikle kendilerini de  etkileyecektir” dediler ve “Suudi Arabistan’ın, Yemen’e saldırma nedeni ahmakça, onlar Yemen’in istifa etmiş ve kaçak olan ve en zor zamanda kendi halkına ihanet eden eski cumhurbaşkanının isteği üzerine Yemen’e saldırdı” diye eklediler.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin de hazır bulunduğu görüşmede Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum ise İran İslam İnkılabı Rehberi ile bir araya geldiği için çok sevinçli olduğunu belirterek, “Irak halkı ve hükümeti IŞİD terör örgütünün Irak’a saldırdığı ve en zor günlerimizde İran’ın yaptığı yardımları asla unutmayacak. Irak veya Suriye’de faaliyet gösteren IŞİD’in bir birinden asla farkı yok çünkü IŞİD tehlikesi tüm bölge içindir” dedi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir