Son Haberler
Anasayfa >> ARABİSTAN >> Tahran Cuma İmamı: Beşşar Esad Büyük Güçlere Karşı Dik Durdu!
Tahran-cuma-imamı-beşşar-esad-büyük-güçlere-karşı-dik-durdu

Tahran Cuma İmamı: Beşşar Esad Büyük Güçlere Karşı Dik Durdu!

Suriye’de bir tek Beşşar Esad büyük güçlere karşı dik durduğunun altını çizen Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi, direnişin doğru adresini İslam İnkılabı Rehberi verdiğini söyledi.

Bu haftanın Tahran Cuma namazı Hüccet’ül İslam Kazım Sıddıki’ninn imamlığıyla eda olundu. Sıddıki, hutbesinin bir bölümünde İran’ın Suriye’de bulunmasına karşı olan ve ona soru işareti bırakan bazı kesimlere tepki göstererk, Suriye’ye ve Beşşar Esad’a destek konusunda İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin beyanatlarına işaret ederek, direnişe destek konusunda doğru adresi İslam İnkılabı Rehberi verdiğini, daha önce Suriye konusunda ısrarlı olan bazı gerici ülkeler bugün geri adım attıklarını söyledi.

Konuşmasının devamında Suriye’nin içişlerine müdahele meselesine işaret eden Tahran Cuma Namazı Geçici Hatibi, İran’ın Suriye’de demokrasiye saygı duyduğunu, bu ülkedeki terörün son bulduğu zaman onun ardından halk güvenlik ortamda ülkenin yürütme organlarını tayin etmeleri şart olduğunu dile getirdi.

Kazım Sıddıki, Suriye’de bir tek Beşşar Esad büyük güçlere karşı dik durarak geri adım atmadığının altını çizdi ekledi.

Hutbesinin bir bölümünde Afganistan’da 8 Şii mezhebine mensubunun kafasının kesilmesini eleştiren Cuma Hatibi, maalesef Afganistan yönetimi bu konuda hiçbir girişimde bulunmadığını söyledi.

Hüccet’ül İslam Sıddıki, konuşmasında ayrıca BM Genel Sekreteri’nin Yemen’e karşı Suudi Arabistan’a verdiği desteğe işaret ederek, Suudi yönetiminin Yemen’de insan severlik duygusuyla çalıştığı şeklindeki BM Genel Sekreteri’nin bu sözleri inanlımaz ve esef verici olduğunu söyleyerek, Suudi Arabistan yönetimi sekiz aydan beri Yemen’de çocuk ve kadın demeden insanları katlettiğini, evleri tarip ettiğini, teröristlere destek verdiğini, ayrıca okulların güvsiz olduğunu hatırlattı.

BM Genel Sekreteri’nin desteğini şiddetle eleştiren Kazım Sıddıki, “Güçsüz ve zayif olan kimse zulme sığınıyor. Tarihin kara lekesi olan bu durumdan dünya ağlamalı”diye konuştu.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...