Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> TEOG Sonucu Nakiller Nasıl Yapılacak?
TEOG-sonucu-nakil-işlemleri-nasıl-yapılacak

TEOG Sonucu Nakiller Nasıl Yapılacak?

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması çerçevesinde 8. sınıf öğrencilerinin ortaöğretim kurumlarına yerleştirilme tercihleri, 31 Temmuz-08 Ağustos 2014 tarihleri arasında alınmış ve değerlendirme süreci başlatılmıştı.

Yerleşim sonuçları 22 Ağustos 2014 tarihinde açıklanmıştır.

Öğrencilerin yerleştikleri okulda kesin kaydı otomatik olarak yapılmıştır.

Bu aşamadan itibaren okulunu değiştirmek isteyen öğrenciler için haftalık peryotlarla nakil işlemleri başlatılmıştır.

Haftalık peryotlarla nakil işlemi aşağıdaki işlem sırası ile yapılır;

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe Günleri nakil başvurusu veli dilekçesine göre öğrencinin kayıtlın olduğu okul müdürlüğü tarafından e-Okul Sistemi Nakil Başvuru ekranında kaydedilecektir. Cuma Günleri nakil başvurusu yapılamaz.

Nakil Kabul işlemi Cuma Günleri nakil olunmak istenen okul müdürlüğü tarafından puan üstünlüğüne göre boş kontenjan doluncaya kadar yine e-Okul Sistemi üzerinde yapılacaktır.

Kontenjan fazlası nakil işlemine ve kabul bekleyen yüksek puanlı öğrenci varken daha düşük puanlı öğrenci kabulune e-Okul Sistemi izin vermez.

Okul değişikliği isteyen öğrenciler için bu peryot 5 hafta tekrar edecektir. Son nakil kabul işlemi 26 Eylül 2014 tarihinde yapılacaktır.

Özel okullara devam etmek isteyen öğrencilerin velileri, ilgili özel ortaöğretim kurumuna şahsen başvuruda bulunacaktır. İlgili özel ortaöğretim kurumu tarafından kesin kayıt işlemi yapılacak ve nakil işlemi hemen gerçekleşmiş olacaktır. Diğer bir ifadeyle özel ortaöğretim kurumuna nakil (ya da kesin kayıt) işleminde haftalık peryot uygulanmaz.

Yerleştirme sonrası nakil başvuruları 25 Ağustos 2014 tarihinde başlayıp haftalık periyotlarla 26 Eylül 2014 günü mesai bitimine kadar devam edecektir. Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği ile ilgili kılavuz esaslarına göre, kesin kaydı yapılmış olan öğrencilerin, açık kontenjan bulunan başka bir ortaöğretim kurumuna yönelik “yerleştirme nakli” isteğinde bulunmaları halinde başvuranlar arasında puan üstünlüğü esas alınarak sistem üzerinden otomatik olarak nakil işlemleri gerçekleştirilecektir.

Resmi ya da özel bütün ortaöğretim kurumları arasındaki nakil işlemleri e-okul üzerinden yürütülecektir.

Kesin kayıt işlemi tamamlanan fakat bir özel ortaöğretim kurumuna nakil yaptırmak isteyen öğrencilerimizin velileri, ilgili özel ortaöğretim kurumuna şahsen başvuruda bulunmaları halinde kesin kayıt işlemleri yapılacak ve yerleştiği ortaöğretim kurumdan nakilleri e-okul üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

Resmi okullar arasındaki “yerleştirme nakil işlemleri” ise veli tarafından öğrencisinin kesin kaydının yapıldığı okul müdürlüklerine şahsen başvuru ile değerlendirmeye alınacaktır.

“Yerleştirme nakil işlemlerine” ilişkin ilk başvurular 25-28 Ağustos 2014 tarihleri arasında alınacak ve 29 Ağustos 2014 günü saat 19:00’da sonuçlar ilan edilecektir.

“Yerleştirme nakil işlemleri”, haftalık yapılacak olup, öğrencilerimiz her bir nakil talebinde sadece tek okul tercihinde bulunacaktır.

Eylül ayı sonuna kadar haftalık periyotlarla gerçekleştirilecek olan yerleştirmeye yönelik nakil işlemleri, okulların ilan edilen boş kontenjanları için yapılacaktır. Yerleştirme nakil döneminde, başka bir resmi/özel okula nakil talebinde bulunan öğrencilerden boşalacak kontenjanlar bir sonraki haftanın boş kontenjan listesinde yer alacaktır. Söz konusu işlemler sonucu nakil talebi gerçekleşenler ve boş kalan kontenjanlar e-okul sistemi üzerinden ilan edilecektir.

26 Eylül 2014 tarihinden sonra yapılacak nakil başvuruları, ortaöğretim kurumları arasında nakil esaslarına göre taban puanlar esas alınarak gerçekleştirilecektir.

Yerleştirme, nakil kontenjanları, yerleştirme nakil işlemleri ve ilgili bütün duyurular, Bakanlığımızın e-okul.meb.gov.tr adresinden ilgililerin ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir