Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Terörizmle mücadele kanser tedavisi gibidir!
Terörizmle-mücadele-kanser-tedavisi-gibidir

Terörizmle mücadele kanser tedavisi gibidir!

Beşşar Esad: Terörizmle mücadele kanser tedavisi gibidir

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, terörizm ile mücadelenin kanser tedavisi gibi olduğunu söyledi.

Bir Çek gazetesine demeç veren Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Fransa saldırıları ve terörle mücadele konularında açıklamalarda bulundu.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Fransa’daki saldırılarla ilgili olarak “Biz, bu meseleyi dünyadaki tüm devletlerden çok daha iyi anlıyoruz; çünkü biz dört yıldır terörizmin bu türünün acılarını yaşadık ve binlerce masum vatandaşımızı kaybettik” dedi.

Terörizm konusunda daha önce uyarılarda bulunduklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Esad, “Batılı tüm taraflara şunu hatırlatmak isterim: Biz Suriye krizi başladığında bunun doğuracağı sonuçları söyledik. Biz terörizmi desteklemeyin ve buna bir siyasi şemsiye oluşturmayın; çünkü bu işin sonuçları sizin ülkenize ve halklarınıza döner diye uyarıda bulunduk. Onlar bize kulak vermediler; çünkü Batılı politikacıların ufku dar” dedi.

Suriye Cumhurbaşkanı, sözlerine şöyle devam etti: “Fransa olayları bizim söylediklerimizin doğru olduğunu ispat etti. Bu olaylarda hesaba çekilmesi gereken Avrupa’nın politikalarıdır; çünkü bizim bölgemizdeki olaylardan, Fransa’daki olaydan ve belki de Avrupa’nın diğer ülkelerinde daha önce yaşanan olaylardan Avrupa sorumludur.”

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, terörle mücadele konusunda yapılması gerekenlerle ilgili olarak da şunları söyledi:

“Teröristlerle mücadele ile terörizmle mücadeleyi farklı değerlendirmek gerekir. Şu anki gerçeklik içerisinde teröristlerle mücadele etmemiz gerekiyor. Çünkü onlar masum insanları öldürüyor. Bizim masum insanları savunmamız gerekiyor şu an bu sorunun çözümü için yapılması gereken en önemli şey bu.

Fakat terörizmle mücadelede orduya değil, yeni politikalara ihtiyacımız var. Kültürle cehalete karşı mücadele gerekiyor. Tıpkı iyi bir ekonomi ile yoksullukla mücadele edilmesi gibi.

Terörle mücadele eden ülkeler istihbarat paylaşımında bulunmalıdır.

Bu mesele Afganistan’da olduğu gibi çözülemez. Bununla Afganistan’da 2001 yılında yapılanları kastediyorum.

O dönede ABD senatosundan bir grup Şam’a gelmişti. Afganistan saldırısından, New York’taki saldırıların intikamının alınması olarak söz ettiler. Ben o zaman da onlara bu mesele bu şekilde halledilemez dedim. Çünkü terörle mücadele kanser tedavisi gibidir.

Tümör yaralanarak ya da tümörün bir kısmı kaldırılarak kanser tedavi edilemez. O tümörün tamamının ortadan kaldırılması gerekir.

Onlar Afganistan’da kanser tümörünü yaraladılar, bunun sonucunda bu kanser daha hızlı yayıldı. İşte bu yüzden yeni bir kültür, yeni bir ekonomi ve yeni bir politikaya yoğunlaşmak gerektiğini söylüyorum.”

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir