Son Haberler
Anasayfa >> AMERİKA >> Tuğgeneral Selami: Büyük Şeytan Amerikayı Pişman Ederiz!
General-Selami

Tuğgeneral Selami: Büyük Şeytan Amerikayı Pişman Ederiz!

İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Hüseyin Selami, Amerika’nın İran aleyhinde muhtemel en ufak bir girişimi karşısında bile pişman olacağı uyarısında bulundu.

Tuğgeneral Hüseyin Selami  dün İran’ın güney doğusunda  yer alan  Sistan ve Beluçistan eyaletinde  yaptığı açıklamada, emperyalistlerin askeri güçlerinin  yıllar öncesinden  çöküş sürecine girdiğini  ama emperyalistlerin İran aleyhinde bir an bile düşmanlıktan el çekmediklerini söyledi.

Tuğgeneral Selami, İran milletinin düşmanlarının  diplomatik alanda maharetlerinin olmadığını hatırlatarak,  Amerika’nın sıkıştığı her an İran’a yönelik askeri tehditte bulunduğunu ve zorbalık yolunu seçtiğini söyledi.

İranlı askeri yetkili, düşmanlar tarafından Şii ve Sünni arasında bir farkın gözetilmediğini çünkü Yemen’de Şii ve Sünni’lerin birlikte bombalar altında can verdiğini söyledi. İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı,   İslam ümmetinin  dünya devletleri karşısında gücünün ve özgürlüğünün İslam inkılabının bereketi ve rahmetli İmam Humeyni’nin fedakarlığı sonucu  kendini gösterdiğini hatırlatarak; rahmetli İmam Humeyni’nin, İslam ümmetinin   hidayet bayrağını İslam inkılabı rehberine  teslim ettiğini söyledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir