Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> Tunustan Suriyeye Geldiler, Silahlı Gruplara Katıldılar, Peki Sonra Ne Oldu?
essrt

Tunustan Suriyeye Geldiler, Silahlı Gruplara Katıldılar, Peki Sonra Ne Oldu?

Tunustan Suriye’ye Geldiler, Silahlı Gruplara Katıldılar, Peki Sonra Ne Oldu?

Emperyalist güçlerin aldatmasına kanarak, kendi yurtlarını terk edip, Cihad bahanesiyle Suriyeye giderek , orada konuşlanmış silahlı muhaliflere katılan tunusluların  akibeti ne oldu? İşte Cevabı;

Tunus İçişleri Bakanlığı, Suriye’deki silahlı gruplara katılan 400 Tunuslunun yaşanan çatışmalarda öldürüldüğünü açıkladı.

Suriye’de ölen militan sayısıyla ilgili açıklama Tunus İçişleri Bakanı Lutfi bin Ciddu tarafından yapıldı.

Silahlı gruplara katılan 400 Tunuslunun bu Suriye’de yaşanan çatışmalarda öldürüldüğünü belirten Tunus İçişleri Bakanı Lutfi bin Ciddu, 460 Tunuslu militanın da Suriye’den döndüğünü belirterek, dönen militanların yarattığı güvenlik riski konusunda uyarıda bulundu.

Öte yandan daha önce Suriyeli muhaliflere sadece “öldürücü olmayan yardımlar” yaptıklarını belirten Amerikalı yetkililerden bu konuda farklı açıklamalar gelmeye başladı.

ABD Başkanının Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice, CNN’e verdiği demecinde Suriye’deki “ılımlı gruplara” öldürücü olan ve olmayan yardımlar yaptıklarını açıkladı.

Susan Rice, Amerika’nın yaptığı 1.7 milyar dolarlık yardımla Suriye’deki muhaliflere en çok yardım eden ülke olduğunu söyledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir