Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> Yemen halk inkılabı; iyi bir geleceğin kurulmasında önemli bir adım
Yemen-halk-inkılabı;-bağımsızlık,-özgürlük-ve-izzetli-bir-yaşama-dayalı-daha-iyi-bir-geleceğin-kurulmasında-önemli-bir-adım

Yemen halk inkılabı; iyi bir geleceğin kurulmasında önemli bir adım

Yemen Hizbullahi hareketi lideri, halk inkılabının ülkede bağımsızlık ve hakimiyetin yokluğu ile zorba ve saldırgan güçlerin hırsından kaynaklandığını belirtti.

Seyyid Abdulmelik Husi Yemen inkılabı yıl dönümü münasebeti ile yaptığı açıklamada, Yemen halk inkılabının bağımsızlık, özgürlük ve izzetli bir yaşama dayalı daha iyi bir geleceğin kurulmasında önemli bir adım olduğunu, bu hareketin halkın tüm haklı ve yasal taleplerinin gerçekleşmesine kadar devam edeceğini belirtti. El-Husi Yemen halkından tüm kesimlerin inkılaba katıldığına işaretle inkılap hedeflerinin tüm halkın istekleri ve sorunlarından kaynaklandığını söyledi.

Ensarullah lideri ayrıca Suudi Arabistan’ın bölgede savaş ortamını hazırladığına işaretle bu durumdan hemen yararlanan tarafın ise Siyonist İsrail olduğunu söyledi.

Seyyid Husi, Al-ı Suud’un tüm ahlaki ve insani değerleri ayaklar altına aldığını, en son örnekte de Yemen halkının hacca gitmesini engellediğini belirtti.

El-Husi “Al-ı Suud bilsin ki Mekke’de Allah hareminin maliki değil, bu ilahi harem tüm Allah kullarına aittir ve onlar Yemenli hacılara karşı davranışlarından utanmaları gerekir” dedi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...