Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> Yemen Halkı Devrimin İlk Hükümetini Onayladı!
Yemen-Halkı-Dünyaya-Gerçek-Bir-Devrimin

Yemen Halkı Devrimin İlk Hükümetini Onayladı!

Yemen Hizbullahi Hareketi Polit Büro üyelerinden biri, bu ülkeye yeni Başbakan olarak atanan Halid Behah’ı teyit ettiklerini açıkladı.

Yemen Hizbullahi Hareketi üyelerinden Hasan El Saadi dün yaptığı bir açıklamada, ülkede yeni kabineyi kurmakla görevlendirilen Halid Mahfuz Behah’ı teyit ettiğini belirtmenin yanı sıra “Önemli olan siyasi değişimlerin Hükümetle muhaliflerin mutabakata varmalarıyla gerçekleştirilmesidir” dedi.

“El Meyadin” kanalının haberine göre, Yemen Hizbullahi Hareketi üyesi El Saadi ayrıca “Ensarullah, (siyasi) katılımın başarılı olabilmesi için (Hükümetle muhalifleri arasında) sağlanan mutabakat çerçevesine bağlı kalınması gerektiğini vurguluyor” ifadesini kullandı.

Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabe Mansur Hadi dün, Halid Mahfuz Behah’ı yeni kabineyi kurmakla görevlendirdi. Behah (49) bu yılın Mart ayında ülkenin Petrol ve madenler Bakanı olarak atanmıştı.

 

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir