Son Haberler
Anasayfa >> AFRİKA >> Yemen Halkının Direnişini Tebrik Ediyorum.
muhsin-rızai

Yemen Halkının Direnişini Tebrik Ediyorum.

İran ajansının haberine göre, İran Düzen Çıkarlarını Belirleme Konseyi üyesi Mohsen Rezayi, Abdülmelik el-Husi’ye yazdığı bu mektubunda, Yemen halkının Büyük Şeytan’ın izni ve desteği ile gerçekleşen saldırılar karşısındaki direnişlerini tebrik ederek, diplomasinin sadece direniş gösterek aktif olabileceğini ve Yemen düşmanlarının hava gösterilerinden sonra, Yemen ile müzakere masasına oturmalarının hiç de uzak olmadığını belirtti.

Arabistan tarafından tüm alanlarda öne sürülen bahane ve iddiaların asılsız olduğunu vurgulayan Rezayi, hiçkimsenin sadece istifa eden bir cumhurbaşkanını yeniden göreve getirmek amacı ile böylesi kanlı savaşlar çıkarılmasını kabul etmediğini vurguladı.

Rezayi mektubunun devamında öne sürülen iddialar, Arabistan yönetiminin mantıksız ve korkakca politikalarını gün yüzüne çıkaracağını ve bu olay ile beraber, Yemen düşmanlarının da sözde islam altında insanların kafasını kesen IŞİD gibi tamamen başarısızlığa uğrayacaklarını söyledi.

İslam dünyasının artık uyanışa geçtiğini belirten Rezayi, Siyonizm tarafından tasarlanan dini çatışmalar ve cahilce düşüncelerin bu uyanışa engel olamayacaklarını belirten Rezayi, herkesin İran’ın Yemen’de tek bir askeri gücünün bile olmadığını bildiklerini ve düşmanların bu propagandalar ile İran’ın müslüman ülkelerin yaralarını kapatmasına engel olmak istediklerini söyledi.

Rezayi mektubunun devamında Şarm el-Şeyh’de düzenlenen Arap Birliği Konferansı’nın kral ve sultanların, allahın gücü karşısında durma gösterisi olduğunu söyleyerek, tüm dünyanın bugünlerde direniş edebiyatına yöneldiğini ve tüm dünyanın direnişe saygı gösterdiklerini belirtti.

Saldırıların en ksa zamanda sona ermesi ve müzakere masasına oturulmasının Yemen halkının düşmanlarının yararına olacağını vurgulayan Rezayi, İslami ülkeler arasındaki sorunların tek çözüm yönteminin müzakere ve kardeşlik kurmak olduğunu belirtti

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir