Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Zarif: Tarihi Direnişinizi Kutluyorum.
cevad-zarif-ile-suriye-meclis-başkanı

Zarif: Tarihi Direnişinizi Kutluyorum.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, dün Suriye Meclis Başkanı Cihad Laham ile yaptığı görüşmede, İran’ın Suriye konusunda izlediği politikaların değişmeyeceğini söyledi ve Laham’a karşı, “Suriye halkı ve sayın Beşşar Esad’ın temsilcisi olarak, terör gruplarına karşı göstermiş olduğunuz tarihi direniş nedeni ile sizi kutluyorum dedi.

Tüm alanlarda ve özellikle siyasi cephede Suriye milletinin zafer kazanacağını belirten Zarif “Bugün yalnız kalan terör destekçileri, Suriye devleti ve milleti ile işbirliği yapmak zorunda kaldılar. Onlar, güvenlikleri ve nüfuzlarını bölgede savaş oyuncakları satarak veya para ile sağlayamayacaklarını anladılar.” dedi.
İran, Irak ve Suriye arasında özellikle terör ve IŞİD ile mücadeledeki üçlü koordinasyonunun bölgenin yararına olduğuna işaret eden Zarif “Bölge sorunlarının Ortadoğu ülkeleri tarafından çözülmesi gerektiğine inanıyoruz.” diye ekledi.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir