Son Haberler
Anasayfa >> GÜNCEL >> Zorla Kanalizasyon temizlettirilen taşeron işçi Hayatını Kaybetti!
zorla-kanalizasyon-temizlettirilen-taşeron-işçi-hayatını-kaybetti

Zorla Kanalizasyon temizlettirilen taşeron işçi Hayatını Kaybetti!

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde geçen yıl önlem alınmadan zorla kanalizasyon temizlettirildiği için enfeksiyon kapan taşeron sağlık işçilerinden Zafer Açıkgözoğlu dün hayatını kaybetti.

Zafer Açıkgözoğlu, geçen yıl nisan ayında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Acil Cerrahi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda, Vurallar Temizlik Tekstil şirketine bağlı temizlik işçisi olarak çalışmaya başladı. Hastanenin Acil Cerrahi ve Travmatoloji Bölümü’nün müşahade odalarında her türlü temizlik, dezenfeksiyon, tıbbi ve evsel çöplerin toplanıp atılması işini yapan Açıkgözoğlu’nun çalıştığı bölümün alt katını, 14 Haziran 2013 tarihinde kanalizasyon suları bastı.

Birgün Gazetes’nin haberine göre Zafer Açıkgözoğlu’nun da içinde bulunduğu 28 temizlik işçisinden, 40 santimi bulan lağım sularına rağmen alt katı temizlemeleri istendi. İSKİ’nin yapması gereken temizlik işinin hiçbir önlem alınmadan çalışanlara yaptırılması sonucu çoğu işçi enfeksiyon kaparak rahatsızlandı.

Zafer Açıkgözoğlu’nda ise karaciğer yetmezliği ortaya çıktı. 26 Haziran 2013’te karaciğer nakli yapıldı. Ancak nakil çözüm olmadı ve rahatsızlığı defalarca nükseden Açıkgözoğlu, sonunda kendi bakımını yapamayacak duruma geldi. İki haftadır yoğun bakımda bulunan Zafer Açıkgözoğlu, dün hayatını kaybetti. Açıkgözoğlu, memleketi Kastamonu’da toprağa verilecek.

Bu haberi okudunuz mu?

Allah’ın-yardımıyla-Cuma-günü-bir-kez-daha-İslami-İran-ve-tüm-dünyada-mazlum-Filistin-halkını-müdafaa-feryadı-yükselecek

İmam Ali Hamanei: Cuma günü bir kez daha mazlum Filistin halkını müdafaa feryadı yükselecek

İmam Hamanei dün (Çarşamba) öğleden sonra yargı gücü başkanı ve üst düzey yetkililerini kabul etti. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir